Co prawda jeszcze jakiś czas przyjdzie przedsiębiorcom poczekać na otwarcie nowej perspektywy finansowej 2014-2020 w ramach funduszy unijnych, ale już dziś warto się do współfinansowanych ze środków unijnych inwestycji przygotować.

Korzystanie z dodatkowych źródeł finansowania jakimi są  dotacje unijne mają ogromny wachlarz inwestycyjnych możliwości. Firmy i przedsiębiorstwa choć będą mogły przeznaczyć środki finansowe z funduszy unijnych na realizację zamierzonych inwestycji, rozwój i poprawę własnej konkurencyjności na rynku, będą musiały także  kierować się założeniami projektowymi i związanymi z tym zasadami .

Biznes-za-100-dolarów

O korzyściach płynących z unijnych źródeł finansowania nie trzeba wiele wspominać albowiem już większość z nas dobrze wie, że niosą one za sobą ogromną szansę rozwoju  poprzez inwestycje : w technologie, wzrost ich  innowacyjności, w zakup gruntu, środków trwałych czy  wartości niematerialnych i prawnych , usługi doradcze, promocję firm, szkolenia pracowników. Wszystko to wpływa  na pozytywny wizerunek i rozwój firm – nawet tych nowo tworzonych .

Obok wszystkich korzyści i dobrodziejstw nie można zapominać o odpowiedzialności spoczywającej na właścicielach firm w związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu.

Dlatego już dziś warto w oczekiwaniu na uruchomienie nowej perspektywy finansowej rzetelnie się do tego przygotować i wszystko zaplanować. Poznać nie tylko możliwości skorzystania z funduszy ale również zasady i reguły rządzące realizacją, rozliczeniem projektów w celu pozytywnego zakończenia inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych.

Z kompleksową, profesjonalną i fachową obsługą dotacji unijnych, zapewniającą prawidłowe sporządzenie wniosku , prowadzenie i rozliczenie projektu – unikają Państwo wszelkich kłopotów,  komplikacji,  procedur i biurokracji, mogąc skupić się na założonym przez siebie celu – jakim jest  rozwój własnego przedsiębiorstwa.

Jest to o tyle istotny aspekt, gdyż sama już procedura aplikacyjna wymaga dużej wiedzy, cierpliwości i bieżącego analizowania zmian wytycznych, znajomości specjalistycznego słownictwa. Nie można zapominać o najmniejszych formalnych szczegółach projektowych, obszernej dokumentacji i załącznikach na etapie aplikowania o dotację. Także wszelkie procedury zmierzające do podpisania umowy z Instytucjami Wdrażającymi wymagają stosownego przygotowania i wiedzy i przede wszystkim sama poprawna realizacja i wdrożenie projektu to kluczowe czynniki jego powodzenia .

Co by nie mówić o korzyściach i odpowiedzialności płynących z korzystania z funduszy unijnych, każde bezzwrotne wsparcie finansowe to niepowtarzalna szansa rozwoju firm w różnorakich aspektach działalności , często niemożliwa z własnego budżetu. Warto po nie sięgnąć w celu zrealizowania nawet tych najbardziej śmiałych działań.

Na życzenie klienta jesteśmy od samego początku do końca realizacji projektowych co zapewnia sukces i powodzenie zamierzonych przedsięwzięć poprzez minimalizację problematyki wynikającej z prowadzenia projektów. Myślimy i działamy perspektywicznie i szczegółowo planujemy rozwój naszych klientów poprzez efektywne wykorzystanie środków. Interes naszego klienta jest naszym interesem.

Właśnie przemyślane i zaplanowane działania projektowe wpływają na uniknięcie niejednej trudnej sytuacji i właśnie dlatego warto do tego przygotować się już dziś.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dofinansowaniami  unijnymi podmioty – firmy,  do kontaktu i konsultacji z nami dotyczących: możliwości pozyskania dotacji unijnych i wszelkich procedur oraz zasad z tym związanych .


Wszelkie pytania i oferty prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..